Co to jest Acai?


Acai, wymawiane AH-sigh-EE, to palma szeroko rozpowszechniona w północnej części Ameryki Południowej. Jego jagody są używane do produkcji leków.

Acai jest najczęściej stosowany w leczeniu zapalenia stawów, wysokiego poziomu cholesterolu, zaburzeń erekcji (ED), utraty wagi i otyłości, „detoksykacji”, starzenia się skóry, zespołu metabolicznego oraz w celu poprawy ogólnego stanu zdrowia. Istnieją jednak ograniczone dowody naukowe na poparcie tych zastosowań.

Jako pokarm, jagody acai są spożywane na surowo i jako sok. Sok jest również używany komercyjnie jako napój oraz w lodach, galaretkach i likierach.

W produkcji jagoda acai jest używana jako naturalny fioletowy barwnik spożywczy.

Jak działa Acai?


Acai zawiera substancje chemiczne, które są przeciwutleniaczami. Uważa się, że przeciwutleniacze chronią komórki organizmu przed szkodliwym wpływem reakcji chemicznych z tlenem (utlenianie). Według niektórych badań acai ma większą zawartość przeciwutleniaczy niż borówka, malina, jeżyna, truskawka czy borówka. Substancje chemiczne zawarte w acai mogą również zmniejszyć wzdęcia, obniżyć poziom cukru we krwi i wzmocnić układ odpornościowy.

Zastosowania i skuteczność Acai


Grupowanie objawów, które zwiększają ryzyko cukrzycy, chorób serca i udaru (zespół metaboliczny). Wczesne badania pokazują, że spożywanie 100 mg miazgi acai dwa razy dziennie przez miesiąc zmniejsza poziom cukru we krwi na czczo i całkowity poziom cholesterolu u osób z nadwagą. Jednak miazga acai nie wydaje się obniżać poziomu trójglicerydów lub cholesterolu lipoprotein o niskiej gęstości (LDL) ze „złego”, nie zwiększać poziomu cholesterolu lipoprotein o dużej gęstości (HDL) ani poprawiać ciśnienia krwi i wskaźników wzdęć.

Ekstrakt z jagód Acai stosowane jest na:

  • Splanie tłuszczu i utratę wagi
  • Artretyzm
  • Zaburzenie erekcji
  • Wysoki cholesterol
  • Poprawia ogólny stan zdrowia

Potrzeba więcej dowodów, aby ocenić skuteczność acai.

Skutki uboczne i bezpieczeństwo Acai

Przy podawaniu doustnym: Miazga Acai jest MOŻLIWE BEZPIECZNIE przy przyjmowaniu doustnym i odpowiednio, krótkotrwale do 3 miesięcy. Nie zgłoszono żadnych skutków ubocznych stosowania acai. Zwykłe picie surowego soku z acai wiąże się z wybuchami choroby zwanej chorobą Chagasa.

Specjalne środki ostrożności i ostrzeżenia dotyczące Acai:


Ciąża lub karmienie piersią: Nie ma wystarczających wiarygodnych informacji na temat bezpieczeństwa stosowania acai, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Najlepiej jest pozostać po bezpiecznej stronie i unikać używania.

Dawkowanie Acai


Właściwa dawka acai zależy od kilku czynników, takich jak wiek, stan zdrowia użytkownika i kilka innych warunków. W tej chwili nie ma wystarczających danych naukowych, aby określić odpowiedni zakres dawek acai. Pamiętaj, że produkty naturalne nie zawsze są bezpieczne, a dawki mogą być ważne. Pamiętaj, aby postępować zgodnie z odpowiednimi wskazówkami na etykietach produktów i skonsultować się z farmaceutą, lekarzem lub innym pracownikiem służby zdrowia przed użyciem.

Give a Comment