Glukomannan to rodzaj błonnika występującego w korzeniach ignamu słonia, zwanego również konjac.

Jak to działa: Glukomannan wchłania wodę i staje się żelowy. „Siada” w jelitach i sprzyja uczuciu pełności, pomagając jeść mniej kalorii ( 27 ).

Skuteczność: Trzy badania na ludziach wykazały, że glukomannan w połączeniu ze zdrową dietą może pomóc ludziom stracić 8-10 funtów (3,6-4,5 kg) w ciągu 5 tygodni (28Zaufane źródło).

Inne korzyści: Glukomannan to błonnik, który może odżywiać przyjazne bakterie w jelicie. Może również obniżać poziom cukru we krwi, poziom cholesterolu i trójglicerydów i jest bardzo skuteczny przeciwko zaparciom (29Zaufane źródło, 30Zaufane źródło, 31Zaufane źródło).

Efekty uboczne: Może powodować wzdęcia, wzdęcia i miękkie stolce, a także może zakłócać działanie niektórych leków doustnych, jeśli są przyjmowane w tym samym czasie.

Ważne jest, aby glukomannan przyjmować około pół godziny przed posiłkiem, popijając szklanką wody. Jeśli chcesz to wypróbować, Amazon ma duży wybór.

Podsumowanie:
Badania konsekwentnie pokazują, że glukomannan z błonnika w połączeniu ze zdrową dietą może pomóc ludziom schudnąć. Prowadzi również do poprawy różnych wskaźników zdrowia.

Give a Comment