Orlistat to lek farmaceutyczny sprzedawany bez recepty pod nazwą Alli i na receptę jako Xenical.

Jak to działa: ta pigułka odchudzająca działa poprzez hamowanie rozkładu tłuszczu w jelitach, dzięki czemu przyjmujesz mniej kalorii z tłuszczu.

Skuteczność: Według dużego przeglądu 11 badań, orlistat może zwiększyć utratę wagi o 6 funtów (2,7 kg) w porównaniu z atrapą pigułki (13Zaufane źródło).

Inne korzyści: wykazano, że Orlistat nieznacznie obniża ciśnienie krwi i zmniejsza ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 o 37% w jednym badaniu (14Zaufane źródło, 15Zaufane źródło).

Efekty uboczne: Ten lek ma wiele skutków ubocznych ze strony układu pokarmowego , w tym luźne, tłuste stolce, wzdęcia, częste, trudne do kontrolowania wypróżnienia i inne. Może również przyczyniać się do niedoboru witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, takich jak witaminy A, D, E i K.

W celu zminimalizowania działań niepożądanych podczas przyjmowania orlistatu zwykle zaleca się przestrzeganie diety niskotłuszczowej .

Co ciekawe, wykazano , że dieta niskowęglowodanowa (bez leków) jest tak samo skuteczna, jak połączenie orlistatu i diety niskotłuszczowej ( 16 ).

Give a Comment